Kuga

Ford Kuga vychází z konceptu Iosis X, který byl představen na autosalonu v Paříži v roce 2006. Při pohledu zezadu nezapře Kuga jistou podobnost s Nissanem Qashqai, jedním z hlavních konkurentů, když zejména tvar zadních svítilen je velmi podobný. Rozměry vozu jsou 4443 x 1842 x 1677 mm (d x š x v), pohotovostní hmotnost činí 1613 kilogramů (verze pouze s pohonem předních kol, určená pro některé trhy o 40 kg méně). Ačkoliv Kuga technicky vychází z C-Maxu, má například jiný rozvor (+ 50 mm) i rozchod kol (+43 mm). Inženýři od Fordu pro Kugu přepracovali také přední i zadní nápravu, nastavení tlumičů či řízení.

Kuga je vybavena inteligentním pohonem všech kol (AWD) na bázi systému Haldex, který nepřetržitě analyzuje jízdní podmínky a rozhoduje, jak velkou část výkonu přenést na jednotlivá kola. Kuga má standardně k dispozici vznětový motor Duratorq 2,0 l TDCi o výkonu 100 kW. Nově lze objednat také zážehový agregát Duratec 2,5 l o výkonu 147 kW (200 k), který je nabízen se 6stupňovou manuální převodovkou. Od začátku roku 2009 lze motor 2.5 Duratec Turbo získat také se samočinnou převodovkou Durashift 5-tronic.

Ford Kuga dosáhl nejlepšího hodnocení bezpečnosti ve třídě kompaktních SUV a získal celkem 33 bodů. Ford Kuga obdržel nejvyšší možný počet – pět hvězdiček – za ochranu dospělých cestujících, 4 hvězdičky za ochranu dětí a 3 hvězdičky za ochranu chodců.

Ford Kuga u nás

Podívejte se, co zajímavého řeší uživatelé Fordu Kuga na našem fóru.

  • Štítky