C-Max

Ford C-Max je vůz kategorie MPV nižší střední třídy vyráběný Fordem v německém městě Saarlouis pro Evropu od roku 2003. Bylo to poprvé, co byla použita Ford C1 platforma, kterou využívá také druhé generace, představený o rok později. Tato platforma je použita i u konkurenční Mazdy Premacy.

Mezi vozy Ford Galaxy a Ford S-Max je Ford C-Max nejmenší MPV, které Ford nabízí. Ve své kategorii však C-Max vyniká prostorností, praktičností a variabilitou.

V prosinci 2006 byla na Bologna Motor Show představena omlazovací kůra Fordu C-Max, který se následujícího roku dostal na trh. Tato omlazovací kůra přinesla masivnější nárazník s výraznějším vstupem vzduchu, vertikálně situované mlhovky, agresivnější přední světlomety a také nové sdružené zadní diodové svítilny.

Motory dostupné pro C-Max jsou identické s těmi, které nabízí Ford pro model Focus. Benzínové verze jsou 1,6 litrů, 1,8 litrů a 2,0 litrů Duratec a 1,8 litrů Duratec Flexifuel, který spaluje bioethanol E85, benzín nebo jakoukoli směs obou paliv. Dieselové motory vyvinuté koncernem PSA představují verze 66kW (90hp) a 85kw (109hp) 1,6 litrů, Ford motor Lynx Duratorq 1,8 litrů 85kW (115hp) a motor navržený koncernem PSA 100kW (136hp) 2.0 litrů.

zdroj: en.wikipedia.org

Ford C-Max u nás

Podívejte se, co zajímavého řeší uživatelé Fordu C-max na našem fóru

  • Štítky